Szukasz zadbanego spisu stron internetowych? Zachęcamy do umieszczenia wpisu w naszym zbiorze. Jest on moderowany, dzięki czemu masz pewność, że twoja strona nie będzie znajdowała się obok spamu a twój wpis na długo pozostanie w internecie. Nasz zbiór stron to niewątpliwie bardzo duża pomoc w pozycjonowaniu.

Kolno, Łomża, Białystok: historia regionu, archiwum

Kolno, Łomża, Białystok: historia regionu, archiwum KolnoTeka to przedsięwzięcie non-profit, projekt Cyfrowego Archiwum Ziemi Kolneńskiej, pierwszego ogólnodostępnego i bezpłatnego zbioru źródeł historycznych: zdjęć, dokumentów, nagrań audio, które dotyczą historii miasta Kolno i jego najbliższych okolic.

Na stronie, która rozwija się od kilku miesięcy, znajdziemy mnóstwo materiałów interesujących nie tylko dla mieszkańców Kolna i powiatu. To często unikalne fotografie, historyczne dokumenty, mapy z dawnych lat, ale także nagrane wspomnienia mieszkańców z zesłania. Wszystko skatalogowane i dokładnie opisane.

Nie jest to zwyczajne archiwum, dodatkowo znajdziemy tu m.in. wirtualną listę zabytków kolneńszczyzny (na interaktywnej mapie on-line), tematyczne trasy wycieczkowe (historyczne, przyrodnicze i inne), a także opracowania o historii lokalnej społeczności rosyjskiej i niemieckiej oraz żydowskiej.

W pomoc przy tworzeniu tego niezwykle pożytecznego projektu włączyły się już: Miejska Biblioteka Publiczna w Kolnie, Muzeum Historii Żydów Polskich i Towarzystwo ?Jan z Kolna?.

Szczegóły strony kolnoteka.pl:

Komentarze:

Dodaj swój komentarz »

Podlinkuj stronę kolnoteka.pl:

Kolno, Łomża, Białystok: historia regionu, archiwum

Odwiedziny robotów:

Odwiedziny yahoo 85 Odwiedziny netsprint 1 Odwiedziny googlebot 139